Dzięki reklamom (nienatarczywym ;) nasz portal może istnieć.
Wesprzyj nas i rozważ wyłączenie oprogramowania blokującego reklamy.
Brak dostępu
Portal Noclegi Transport Usługi Niezbędnik Wypoczynek Gastronomia Kultura i Rozrywka Galeria

Aktualna pogoda


Temperatura: 14 °C

Wilgotność: 93 %

Ciśnienie: 1011 hpa


Nasi Partnerzy


Lubelskie - Smakuj Życie


Banery reklamowe


baner


Statystyki


Licznik odsłon
dzisiaj/Dzisiaj:309
wczorajWczoraj:1522
w tym miesiacuW tym miesiącu:39042
wszystkichWszystkich:946010

liczymy od 19.02.2014Licznik odwiedzin
dzisiaj/Dzisiaj:307
wczorajWczoraj:1473
w tym miesiacuW tym miesiącu:38024
wszystkichWszystkich:645527

liczymy uczciwie!
tylko unikalne numery IP!


Apteka dyżurującaDYŻUR NOCNY

Apteka "W Dworku"

al. Piłsudskiego 22
Włodawa


Pokaż na mapie

Podstawowe informacje, czyli... wujek Dobra Rada

Garść przydatnych informacji dla turystów szykujących się do wyjazdu nad Jezioro Białe

PARKINGI

Niegdyś parkingi w Okunince były bezpłatne, sielanka niestety nie mogła trwać wiecznie. W tej chwili musimy zapłacić 3 zł za każdą rozpoczętą godzinę parkowania na miejscu parkingowym przy ulicy. Opłata obowiązuje od poniedziałku do soboty. Parkowanie na gapę (czyli bez uprzedniego opłacenia haraczu inkasentom parkingowym) kosztować nas będzie 50 zł.

OPŁATA KLIMATYCZNA

Czyli tzw. opłata miejscowa, to kolejny sposób dobierania się do portfeli wczasowiczów odwiedzających miejsca o wyjątkowych walorach turystycznych. Nie inaczej jest nad Jeziorem Białym. Każda doba pobytu będzie nas kosztowała dodatkowo 2 zł od osoby. Opłata „zdzierana jest” z turystów którzy nocują nad Białym dłużej niż jedną dobę.

BANKOMATY

W sezonie letnim jest czynny tylko jeden bankomat na terenie Okuninki. To bankomat banku PKO BP. Na szczęście we Włodawie znajdziemy całą gamę innych bankomatów, obsługiwanych przez najróżniejsze banki. Ich kompletna rozpiska wraz z lokalizacją na mapach google znajduje się na naszym portalu w dziale „Niezbędnik Turysty → Bankomaty”

APTEKI

To może zabrzmi dziwnie, ale nad Jeziorem Białym nie ma żadnej apteki ani nawet jednego punktu aptecznego! Ze skaleczonym paluszkiem musimy więc jechać do Włodawy. Listę aptek znajdziecie w dziale „Niezbędnik Turysty → Apteki”. Namiary na dyżurującą aptekę znajdują się zawsze na lewym skrzydle naszego portalu (w sekcji „APTEKA DYŻURUJĄCA”).

INTERNET Wi-Fi

W sezonie letnim, na terenie okunińskiego miasteczka osiągalny jest internet Wi-Fi dostarczany przez Gminę Włodawa. Prędkość nie jest może oszałamiająca (1Mb do spółki na wszystkich użytkowników), ale lepszy rydz niż nic . Na szczęście wiele lokali gastronomicznych dysponuje już własnym dostępem do internetu, którym hojnie dzielą się ze swoimi klientami (vel. restauracja Babie Lato).

KONTROLE PRĘDKOŚCI NA DROGACH

Kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na lotne patrole policyjne, które bardzo często „suszą” na trasie Okuninka – Włodawa. Trasa ta ostatnimi laty stała się znacznie bezpieczniejsza (dzięki wydzieleniu nowej ścieżki dla rowerzystów). Mimo wszystko stróże prawa czuwają nad tym abyśmy się zbytnio nie rozpędzali. Przy samym wjeździe do Włodawy (jadąc od strony Okuninki) wita nas informacja o fotoradarze na odcinku 1.5 km.

GOOGLE STREET VIEW

Dzięki usłudze Google Street View możemy odbyć interaktywny spacer po terenie całej Włodawy. Wystarczy przeciągnąć ikonkę ludzika z mapy google na interesującą nas ulicę, aby w mgnieniu oka tam się przenieść (póki co wirtualnie, ale prace w labolatoriach firmy Google trwają ). To ogromne ułatwienie dla osób, które nie znają zakamarków Włodawy a chcą sprawdzić lokalizację konkretnych miejsc.

KOMARY

Jadąc nad Białe warto uzbroić się w środki owadobójcze (lub tzw. spiralki na komary jeśli chcemy zorganizować grilla). Szczególnie na początku sezonu letniego, czyli pod koniec maja, lub na początku czerwca, komary mogą mieć z nas niezłą wyrzerkę.

UBIKACJE

Są dwa publiczne szalety nad Jeziorem Białym, tuż przy największych plażach (OSiR i Rusałka). Lokalizacja w dziale „Niezbędnik Turysty → WC”Actions Info Icon by Everaldo Coelho, used under GNU Lesser General Public License license

Kalendarz
Jak daleko to jest?

mapa dojazdu
Jezioro Białe w Okunince
Lat: 51.501741
Lng: 23.540396
N: 51°30'6"
E: 23°32'25"


Znajdź nas na Facebooku


Banery reklamowe

baner


Losowa Galeria


Jezioro Białe - lato 2013
zobacz całą galerię