Dzięki reklamom (nienatarczywym ;) nasz portal może istnieć.
Wesprzyj nas i rozważ wyłączenie oprogramowania blokującego reklamy.
Brak dostępu
Portal Noclegi Transport Usługi Niezbędnik Wypoczynek Gastronomia Kultura i Rozrywka Galeria

Pogoda w Okunince


Temperatura: 6.7 °C

Wilgotność: 59 %

Ciśnienie: 1020 hpa


Nasi Partnerzy


Lubelskie - Smakuj Życie


Banery reklamowe


baner

Statystyki


Licznik odsłon
dzisiaj/Dzisiaj:4
wczorajWczoraj:1247
w tym miesiacuW tym miesiącu:22530
wszystkichWszystkich:2761966

liczymy od 19.02.2014Licznik odwiedzin
dzisiaj/Dzisiaj:4
wczorajWczoraj:1242
w tym miesiacuW tym miesiącu:13587
wszystkichWszystkich:2153171

liczymy uczciwie!
tylko unikalne numery IP!


Apteka dyżurującaDYŻUR NOCNY

Apteka na ul. Jana Pawła

ul. Jana Pawła II 19
Włodawa


Pokaż na mapie

Podstawowe informacje, czyli... wujek Dobra Rada

Garść przydatnych informacji dla turystów szykujących się do wyjazdu nad

Jezioro BiałeGdzie zaparkować?

Wokół Jeziora Białego stoją parkometry. Opłata za parkowanie obowiązuje przez całą dobę, w każdy dzień tygodnia (nawet w weekendy). Godzina postoju kosztuje 3 zł. Jest możliwość wykupienia biletu całodobowego.

Czy jest opłata klimatyczna?

Czyli tzw. opłata miejscowa, to kolejny sposób dobierania się do portfeli wczasowiczów odwiedzających miejsca o wyjątkowych walorach turystycznych. Nie inaczej jest nad Jeziorem Białym. Każda doba pobytu będzie nas kosztowała dodatkowo 2 zł od osoby. Opłata „zdzierana jest” z turystów którzy nocują nad Białym dłużej niż jedną dobę.

Gdzie są bankomaty?

W sezonie letnim jest czynny tylko jeden bankomat na terenie Okuninki. To bankomat banku PKO BP. Na szczęście we Włodawie znajdziemy całą gamę innych bankomatów, obsługiwanych przez najróżniejsze banki. Ich kompletna rozpiska wraz z lokalizacją na mapach google znajduje się na naszym portalu w dziale „Niezbędnik Turysty → Bankomaty”

Auaa... gdzie jest apteka?

To może zabrzmi dziwnie, ale nad Jeziorem Białym nie ma żadnej apteki ani nawet jednego punktu aptecznego! Ze skaleczonym paluszkiem musimy więc jechać do Włodawy. Listę aptek znajdziecie w dziale „Niezbędnik Turysty → Apteki”. Namiary na dyżurującą aptekę znajdują się zawsze na lewym skrzydle naszego portalu (w sekcji „APTEKA DYŻURUJĄCA”).

Czy jest dostęp do WiFi?

W sezonie letnim, na terenie okunińskiego miasteczka osiągalny jest internet Wi-Fi dostarczany przez Gminę Włodawa. Prędkość nie jest może oszałamiająca (1Mb do spółki na wszystkich użytkowników), ale lepszy rydz niż nic . Na szczęście wiele lokali gastronomicznych dysponuje już własnym dostępem do internetu, którym hojnie dzielą się ze swoimi klientami (vel. restauracja Babie Lato).

Gdzie "suszą" policjanci?

Kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na lotne patrole policyjne, które bardzo często „suszą” na trasie

Okuninka

– Włodawa. Trasa ta ostatnimi laty stała się znacznie bezpieczniejsza (dzięki wydzieleniu nowej ścieżki dla rowerzystów). Mimo wszystko stróże prawa czuwają nad tym abyśmy się zbytnio nie rozpędzali. Przy samym wjeździe do Włodawy (jadąc od strony Okuninki) wita nas informacja o fotoradarze na odcinku 1.5 km. Warto pamiętać, że na terenie Okuninki można poruszać się z maksymalną prędkością 40 km/h

Czy jest dużo komarów?

Jadąc nad Białe warto uzbroić się w środki owadobójcze (lub tzw. spiralki na komary jeśli chcemy zorganizować grilla). Szczególnie na początku sezonu letniego, czyli pod koniec maja, lub na początku czerwca, komary mogą mieć z nas niezłą wyrzerkę.

Gdzie skorzystam z toalety?

Są dwa publiczne szalety nad Jeziorem Białym, tuż przy największych plażach (OSiR i Rusałka). Lokalizacja w dziale „Niezbędnik Turysty → WC”Actions Info Icon by Everaldo Coelho, used under GNU Lesser General Public License license

Aplikacja mobilna
Kalendarz
Jak daleko to jest?

Mapa dojazdu Jezioro Białe Okuninka

Jezioro Białe w Okunince


Lat: 51.501741
Lng: 23.540396
N: 51°30'6"
E: 23°32'25"


Znajdź nas na Facebooku


Banery reklamowe

baner


Losowa Galeria


Ostatni weekend wakacji 2015
zobacz całą galerię